A Magyar Mentőszolgálat Alapítvány dunaújvárosi átmeneti otthona kilencvenöt százalékos kihasználtsággal működött az elmúlt hónapokban. Ez azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló száz férőhelyből kilencvenöt foglalt volt.
A többek között fürdést, mosási lehetőséget biztosító, és az ügyintézésben is segédkező nappali szolgálat százszázalékos kihasználtságú volt a krízisidőszakban.
A fedett és fűtött szállást nyújtó éjjeli menedékhely pedig hetvenöt-nyolcvan százalékban volt feltöltve:
- A tegnapi adatok szerint 582 olyan regisztrált hajlékatalan van Dunaújvárosban, akivel az utcai szociális szolgálat találkozott. Közülük mintegy nyolcvan-száz fő tölti éjszakáit az utcákon. Meghatározó többségük dunaújvárosi. Mellettük akadnak még olyanok, akik vidékről bejárva Dunaújvárosban vállalnak munkát, aztán, amikor elvesztik az állásukat, itt maradnak fedél nélkül - jegyezte meg a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány elnöke.
Pribil Sándor hozzátette: regisztrált hajléktalannak tekintenek minden olyan személyt, aki lakhatási válsághelyzetben van, nincs biztos szálláshelye. Éppen ezért már most végiggondolják, milyen következményekkel jár, ha júniusban valóban lejár a kilakoltatási moratórium:
- A szobabérlők házában a keresőképes embereknek biztosítunk alacsony fokozatú, de privát lakóhelyet. A mostani tizennégy szobát szeretnénk a duplájára bővíteni. Újabb komoly probléma, hogy a Magyar Államkincstár idén januártól megszüntette az ötvenezer lakosúnál kisebb településeken működő utcai szociális szolgálatok normatív támogatását. Ez az alapítvány számára nagyon komoly elvonást jelent - hangsúlyozta Pribil.
Az önkormányzati tulajdonban lévő hajléktalanellátó intézményeket működtető dunaújvárosi Útkeresés Segítő Szolgálatnál azt mondták: nyolc év után az idei volt az első, amikor nem kellett plusz férőhelyeket igényelniük a téli krízisidőszakra:
- 2003 óta ez volt az első év, amikor nem volt szükség pótágyakra az éjjeli menedékhelyen, köszönhetően a Magyar Mentőszolgálat által működtetett intézményeknek - húzta alá Kissné Fekete Éva.
Mint ismert, az önkormányzati nappali melegedő, éjjeli menedékhely, valamint a korábban a Kenyérgyári úton helyet kapó átmeneti otthon is a vasútállomás mellett lévő, Kandó Kálmán-téri felújított épületbe költözött:
- A kliensek többsége követte a szolgáltatást a Papírgyári útról az új helyre. Az általunk üzemeltetett éjjeli menedékhely kilencven, az átmeneti otthon és a nappali melegedő százszázalékos kihasználtságú volt - mondta el lapunknak Kissné Fekete Éva, a szolgálat vezetője.
< Előző | Következő > |
---|
RANDOM MEDIA | ||